راهنماي سفر به مناطق مختلف جهان
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 23
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 3477
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

اين سوال كه ويزاي شينگن چيست براي همه ما بارها پيش آمده و خيلي ها به دنبال گرفتن اين نوع ويزا براي سفر ، تحصيل يا مهاجرت هستند ، شينگن به قسمتي از اروپا گفته مي شود كه از 26 كشور تشكيل شده و مردم اين كشورها براي تردد به پاسپورت نيازي ندارند و هيچ محدوديت مرزي براي آن ها وجود ندارد و مانند يك كشور واحد مي باشند ، همان طور كه تردد كشورهاي عضو منطقه شينگن آسان است به همان اندازه ورود به اين كشورها براي اتباع ديگر كشورها به اين حوزه سخت است و بايد ويزا دريافت كنند .ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۲:۲۹ ] [ لحظه آخري ]

تايلند از كشورهاي جنوبي شرقي آسيا است كه طبيعت بكر و جاذبه هاي توريستي متعدد شهرهاي آن در كنار آب و هواي معتدلش بدون شك عامل موثري در رقم زدن سفري منحصر به فرد و فراموش نشدني خواهد بود. جداي از اين موضوع سفر به تايلند مي تواند مقاصد كاري، تجاري، تحصيلي و ... نيز داشته باشد كه براي تمام اين موارد نياز به اخذ ويزاي تايلند داريد. اين موضوع شامل سفرهاي توريستي نيز مي شود و حتما بايد از قبل براي ويزا اقدام نماييد. به همين خاطر بهتر است در ابتدا در مورد نكاتي چون نحوه اخذ ويزا تايلند، هزينه ويزا تايلند، شرايط جديد ويزاي تايلند، مدارك مورد نياز، انواع آن و... اطلاعات كافي جمع آوري كنيد. به عنوان مثال بايد بدانيد كه ويزاي شما چه مدت اعتبار خواهد داشت و پس از اتمام اين مدت زمان بايد جهت تمديد آن اقدام نماييد؛ يا در چه صورت و با چه شرايطي مي توانيد ويزاي يك ساله تايلند را بگيريد! تمام اين موارد نكات حائز اهميتي است كه دانستن آن ها مي تواند كمك خوبي براي تان باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۹:۰۶ ] [ لحظه آخري ]

چين يكي از كشورهاي ديرينه جهان در قسمت شرقي آسيا بوده كه در حوزه هاي تجاري و اقتصادي فعاليت خوبي داشته و قدرت آن در اين زمينه ها ديگر بر كسي پوشيده نيست؛ به همين خاطر افراد بسياري جدا از اينكه چه هدفي در سرشان داشته باشند، هر ساله خود را آماده سفر به چين مي كنند.، اولين قدم براي سفر اخذ ويزا است. يعني فرقي نمي كند قصدتان از سفر چيست، به هر حال براي ورود به خاك اين كشور حتما نياز به ويزا داريد. ويزاي گردشگري چين، ويزاي تحصيلي چين، ويزاي كار چين، ويزاي تجارت چين و ... همه از انواع ويزاي چين هستند كه با توجه به هدف تان بايد براي آن اقدام نماييد. ابتدا بايد اطلاعاتي از انواع ويزاي چين داشته باشيد و با شرايط آن ها آشنا شويد.ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۰:۳۳ ] [ لحظه آخري ]

روسيه از جمله كشورهايي است كه با جاذبه هاي متنوعش حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. به گونه اي كه هر كسي با صرف نظر از اينكه چه سليقه اي دارد، مي تواند در روسيه خوش بگذراند. البته مسافران روسيه تنها به قصد گردشگري وارد اين كشور نمي شوند و مهاجرت و زندگي در روسيه نيز شرايط ايده آلي دارد. به طوري كه سالانه علاوه بر حجم زياد تقاضا براي براي ويزاي توريستي روسيه، بسياري نيز به دنبال زندگي و كار در اين كشور هستند. ويزاي كار روسيه، ويزاي تحصيلي روسيه و ... از بالاترين ويزاهاي درخواستي براي مهاجرت به اين كشور است. شما براي هر نوع سفري به روسيه نياز به اخذ ويزا داريد؛ فقط سوالي كه در اين ميان مطرح مي شود، اين است كه تا چه حد نسبت به فرايند اخذ ويزا آگاهي و اطلاعات داريد؟ آيا مي دانيد هر يك از انواع ويزاي روسيه چه شرايطي و ويژگي هايي دارد؟ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۸:۵۸ ] [ لحظه آخري ]

آذربايجان يكي از كشورهاي همسايه مان چند سال اخير بيش از هر زمان ديگري مورد توجه قرار گرفته است. شايد زماني آذربايجان تنها كشوري با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي بود اما امروزه همه چيز فرق كرده است و امكانات و تفريحات عالي و درجه يكي دارد. به طوري كه اين روند رو به رشد موجب افزايش چشم گير متقاضيان ويزا آذربايجان شده است. فرقي نمي كند هدف تان از سفر چيست، در هر صورت اقدام براي اخذ ويزاي آذربايجان را بايد در الويت كارهاي تان قرار دهيد. اين ويزا مي تواند يكي از انواع ويزاي تجاري آذربايجان، ويزاي كاري آذربايجان، ويزاي درمان آذربايجان، ويزاي تحصيلي آذربايجان و ... باشد كه براي هر كدام بايد شرايط جداگانه اي داشت و مدارك خاص ارائه داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۲۰:۲۱ ] [ لحظه آخري ]

اندونزي چهارمين كشور پرجمعيت جهان است كه به دليل مناظر طبيعي و شگفت انگيزش، ويزاي توريستي آن جزو پرطرفدارترين انواع ويزا اندونزي است. بنابراين طبيعي است كه تقاضا براي سفر گردشگري هميشه زياد است. البته بسياري نيز با اهداف ديگري چون كار، تحصيل، تجارت و ... عازم اندونزي مي شوند. سفر توريستي يا هر سفر ديگري نياز به اخذ ويزاي اندونزي دارد كه از قبل بايد براي آن اقدام نماييد؛ البته براي گردشگران برخي ديگر كشورها ويزاي فرودگاهي صادر مي شود. ويزا كاري اندونزي، ويزا تجاري اندونزي، ويزا تجاري، ويزا تحصيلي اندونزي و ... از مهم ترين ويزاهاي اين كشور هستند.ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۰۴:۵۸ ] [ لحظه آخري ]

سنگاپور كشوري توريستي و پرجاذبه است كه سالانه گردشگران بسياري براي تماشاي مناظر نفس گير و مسحور كننده اش به سراغ آن مي روند. به علاوه پيشرفت اين كشور در زمينه هاي مختلف باعث شده تا مقصد مناسبي براي مهاجرت هاي كاري، تحصيلي، تجاري و ... باشد. براي دست يابي به هر كدام از اين موقعيت ها بايد شرايط اخذ ويزاي سنگاپور را داشته باشيد. اين كشور نيز مانند بسياري از كشورها براي ورود نياز به ويزا دارد؛ منتها شرايط و ويژگي هاي انواع ويزاي سنگاپور با توجه به هدف تان با يكديگر فرق مي كنند. به عنوان مثال ويزا تحصيلي سنگاپور براي تحصيل و ويزاي كاري سنگاپور براي كار در اين كشور صادر مي شود و به هيچ عنوان نمي توان قوانيم ويزا را زير پا گذاشت و از يك ويزا به جاي ديگري استفاده كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۶:۰۰ ] [ لحظه آخري ]

هنگ كنگ، شهر شگفت انگيزي در چين است كه آسمان خراش ها و ديدني هاي مدرن و تاريخي بسياري دارد. اين شهر يكي از زيباترين شهرهايي است كه هر توريستي مايل است حداقل براي يك بار هم كه شده تجربه سفر به آن را داشته باشد. جالب است بدانيد با وجود اين كه هنگ كنگ جزو كشور چين است اما چون يكي از دو منطقه آزاد كشور چين بوده و به صورت خودمختار اداره مي شود براي سفر به آن بايد به صورت جداگانه براي ويزا هنگ كنگ اقدام كرد. فارغ از ديدني ها و جاذبه هاي هنگ كنگ از آن جايي كه اين شهر مركز بسياري از فعاليت هاي اقتصادي است، بازار كار خوبي دارد و به همين دليل معمولا بين تمام انواع ويزاي هنگ كنگ ويزاي كار آن از جمله ويزاهايي است كه تقاضاي زيادي دارد.

هنگ كنگ، شهر شگفت انگيزي در چين است كه آسمان خراش ها و ديدني هاي مدرن و تاريخي بسياري دارد. اين شهر يكي از زيباترين شهرهايي است كه هر توريستي مايل است حداقل براي يك بار هم كه شده تجربه سفر به آن را داشته باشد. جالب است بدانيد با وجود اين كه هنگ كنگ جزو كشور چين است اما چون يكي از دو منطقه آزاد كشور چين بوده و به صورت خودمختار اداره مي شود براي سفر به آن بايد به صورت جداگانه براي ويزا هنگ كنگ اقدام كرد. فارغ از ديدني ها و جاذبه هاي هنگ كنگ از آن جايي كه اين شهر مركز بسياري از فعاليت هاي اقتصادي است، بازار كار خوبي دارد و به همين دليل معمولا بين تمام انواع ويزاي هنگ كنگ ويزاي كار آن از جمله ويزاهايي است كه تقاضاي زيادي دارد.

 

از آنجايي كه هنگ كنگ جزوي از كشور چين است، سفارت خانه اي جدا ندارد و براي اخذ ويزا هنگ كنگ بايد به سفارت چين مراجعه نماييد

 

انواع ويزاي هنگ كنگ و شرايط اخذ آن

معمولا بيشتر كساني كه به هنگ كنگ مي روند ويزاي شان شامل يكي از موارد ويزا توريستي هنگ كنگ، ويزا كاري هنگ كنگ، ويزا سرمايه گذاري و تجارت هنگ كنگ، ويزا تحصيلي هنگ كنگ و ويزاي اقامت هنگ كنگ مي شود كه در بين آن ها ويزا توريستي و ويزا كار بيشترين آمار را دارد.

 

ويزا هنگ كنگ و وقت سفارت

 

ويزاي توريستي هنگ كنگ

اين ويزا براي افرادي صادر مي شود كه قصد اقامت به مدت محدود در اين منطقه را دارند و معمولا با تور هنگ كنگ يا به صورت فردي، براي تماشاي اين شهر زيبا، به اين منطقه سفر مي كنند. در صورت دريافت ويزاي توريستي، اجازه تحصيل و يا انجام تجارت در اين منطقه را نداريد و اگر از ويزاي توريستي به عنوان ويزاي تجاري استفاده كنيد، طبق قانون مجازات خواهيد شد. ويزاي توريستي هنگ كنگ به صورت ويزاي يك بار ورود، دو بار ورود و چندبار ورود صادر مي شود. در صورتي كه ويزاي چند بار ورود داشته باشيد، يعني مي توانيد چند بار طي مدتي كه ويزاي شما اعتبار دارد، پا به خاك هنگ كنگ بگذاريد. ويزاي ترانزيتي نيز از ديگر ويزاهاي توريستي اين منطقه است كه در ازاي داشتن آن، مي توانيد با هر بار ورود از خاك يا آسمان اين شهر، ويزاي خود را فعال كنيد. ويزا توريستي 3 ماه اعتبار دارد و در هر بار ورود فرد مي تواند تا 14 روز در خاك هنگ كنگ اقامت داشته باشد.

 

ويزاي توريستي هنگ كنگ

 

ويزاي تحصيلي هنگ كنگ

افرادي كه قصد تحصيل در دانشگاه ها و مدارس آموزشي هنگ كنگ را دارند، مي توانند با اخذ ويزاي تحصيلي هنگ كنگ، به تحصيل در اين شهر بپردازند. متقاضيان بايد مدرك زبان انگليسي داشته باشند چرا كه دانشگاه هاي بين المللي هنگ كنگ، به زبان انگليسي تدريس مي كنند. اگر از بورسيه تحصيلي استفاده كنيد، هزينه تحصيل در اين شهر بسيار كم خواهد بود و از حمايت هاي دولت بهره مند مي شويد. نكته قابل توجه در دريافت ويزاي تحصيلي، ساده بودن آن است. يكي از راه هاي ساده و مطمئن كه اقامت شما در اين شهر را عملي مي كند، درخواست ويزاي تحصيلي هنگ كنگ است.

 

تحصيل در هنگ كنگ

 

ويزاي كاري هنگ كنگ

ويزاي كار هنگ كنگ به كساني كه از طرف شركتي در هنگ كنگ دعوت نامه كاري دارند، تعلق مي گيرد. اين شركت بايد مجوز كاري داشته باشد و از طرف يك كارفرما، دعوتنامه ارائه شده باشد. تخصص در اخذ ويزاي كار هنگ كنگ اهميت بالايي دارد. شما بايد با تخصصي كه داريد، نظر كارفرمايي را جلب كنيد و سپس، كارفرما دعوتنامه اي معتبر براي شما ارسال كند. در صورتي كه تخصص كاري خاصي نداشته باشيد، اخذ ويزاي كار هنگ كنگ، كار دشواري خواهد بود.

 

ويزاي سرمايه گذاري و تجارت هنگ كنگ

اين ويزا با ويزاي كاري تفاوت دارد. در اين نوع ويزا متقاضي قصد دارد كه تجارت و كسب و كار خود را در اين شهر راه اندازي كند و نيازي به نامه از سمت كارفرما ندارد. كارآفرينان موفق، سرمايه گذاران و ايده پردازاني كه قصد ثبت شركت در اين شهر را دارند، مي توانند اين نوع ويزاي هنگ كنگ را اخذ كنند. هنگ كنگ هميشه از تزريق سرمايه و گردش كار در اين شهر استقبال مي كنند.

 

كار در هنگ كنگ

 

مدارك مورد نياز براي ويزاي هنگ كنگ

 • پاسپورت بت حداقل 6 ماه اعتبار

 • عكس رنگي با زمينه سفيد براي گذرنامه

 • فرم اخذ ويزا

 • بليت رفت و برگشت

 • واچر هتل

 • گواهيتمكن مالي

 • پرينت حساب بانكي

 • مدارك مستند براي بازگشت (ويزا توريستي)

 • گواهي اشتغال به كار (ويزا توريستي)

 • گواهي سوابق كاري (ويزا كاري)

 • سوابق تحصيلي (ويزا تحصيلي)

 • نامه پذيرش از دانشگاه و موسسه آموزشي (ويزا تحصيلي)

 • نامه پيشنهاد شغلي و قرارداد كاري (در اين نامه حتما بايد ميزان حقوق دريافتي تان در هنگ كنگ ذكر شود)

 • مدارك ثبت شركت و سهامداران (ويزاي سرمايه گذاري)

 • كارت بازرگاني (ويزا تجاري)

 

توجه داشته باشيد در اخذ ويزاي هنگ كنگ همه مدارك بايد ترجمه رسمي به زبان انگليسي يا چيني باشند.

 

هزينه ويزاي هنگ كنگ

 • ويزا توريستي 130 دلار

 • ويزا يك بار ورود 390 دلار

 • ويزا دو بار ورود 470 دلار

 • ويزا مولتي با اعتبار 6 ماهه 620 دلار

 • ويزا مولتي با اعتبار يك ساله 930 دلار

 

سفر به هنگ كنگ

 

وقت سفارت هنگ كنگ

براي اخذ ويزا هنگ كنگ بعد از تكميل مدارك بايد به سفارت چين مراجعه كنيد. در آن جا با توجه به مدارك تان و بررسي آن ها طي حدود چند روز ويزاي تان صادر مي شود كه البته در مورد ويزاهاي كاري و تحصيلي و كلا تمام ويزا ها غير از ويزا توريستي اين زمان بيشتر مي شود و حتي ممكن است به يك ماه نيز طول بكشد. توجه داشته باشيد براي ويزا توريستي الزامي به حضور شخص متقاضي نيست مگر اين كه سفارت درخواست كند. پروسه آماده شدن ويزا هنگ كنگ از چند روز كاري تا نهايتا 45 روز به طول مي انجامد. دقت داشته باشيد در صورتي كه اطلاعات نادرستي از متقاضي ارائه داده شود، مسئوليت آن بر عهده خود متقاضي خواهد بود. در آخر يادآوري مي كنم در صورتي كه مي خواهيد مدت زمان بيشتري را در هنگ كنگ بمانيد بايد هفت رو پيش از پايان تاريخ ويزا، مجددا درخواست اخذ و تمديد ويزا را ارائه كنيد.

 

آدرس و مشخصات سفارت چين

 • آدرس: تهران، اقدسيه (موحد دانش)، نبش خيابان فيروزبخش، شماره ۷۳

 • تلفن سفارت هنك گنگ: 1-22291240-021

 • ساعات كاري: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الي 12 و 14.30 الي 16.30


 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۳۲:۱۷ ] [ لحظه آخري ]

هند يكي از كشورهاي شناخته شده و پرطرفدار است كه نه تنها در صنعت توريسم موفق بوده بلكه بازار كار و تحصيل آن نيز موفقيت زيادي داشته است و معمولا درخواست ويزا هند بسيار پرطرفدار است. بسياري از جوانان براي تحصيل تمايل دارند عازم هند شوند. و اتفاقا ويزاي تحصيلي هند جزو پر تقاضاترين ويزاها است. اين كشور در كنار جاذبه هاي بي نظير و منحصر به فردش كه هر كسي آرزوي ديدن آن را دارد بستر خوبي براي رشد كاري و تحصيلي نيز فراهم مي كند. هند هميشه براي كساني كه مي خواهند پيشرفت كنند فرصت دارد و اگر براي هدف تان انگيزه كافي داشته باشيد مي توانيد به خوبي در اين كشور پيشرفت كنيد. براي اقامت و تحصيل يا كار كردن بايد يكي از انواع ويزاي هند را مطابق با هدف تان را دريافت كنيد.ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۲۰:۵۹ ] [ لحظه آخري ]

شايد نام قطر را در صنعت گردشگري خيلي نشنيده باشيد اما اين معناي آن نيست كه سفر تفريحي به آن جذابيتي ندارد؛ بلكه اتفاقا جاذبه هاي ديدني و تاريخي زيبايي در قطر وجود دارد. به علاوه فارغ از روند رو به رشد در صنعت گردشگري، اين كشور به دليل سرمايه و منابع زيادش در صنعت و اقتصاد نيز پيشرفت خوبي داشته است. از اين رو در سال بخشي از مسافران و مهاجران ايراني قطر را انتخاب مي كنند كه پيرو آن تقاضا براي ويزاي قطر روز به روز بيشتر مي شود. دلايل زيادي براي موضوع وجود دارد از بازار كار و سرمايه مناسب تا رفاه و خدمات اجتماعي. از اين رو بخشي از كساني كه براي سفر به قطر درخواست ويزا مي دهند، به دنبال اقامت، تحصيل، كار، سرمايه گذاري و ... در اين كشور هستند. ويزا كار قطر، ويزا تحصيلي قطر، ويزا سرمايه گذاري قطر از مهم ترين ويزاهاي بلند مدت قطر هستند.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۴۸:۱۲ ] [ لحظه آخري ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب