راهنماي سفر به مناطق مختلف جهان
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 58
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 3512
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

اين سوال كه ويزاي شينگن چيست براي همه ما بارها پيش آمده و خيلي ها به دنبال گرفتن اين نوع ويزا براي سفر ، تحصيل يا مهاجرت هستند ، شينگن به قسمتي از اروپا گفته مي شود كه از 26 كشور تشكيل شده و مردم اين كشورها براي تردد به پاسپورت نيازي ندارند و هيچ محدوديت مرزي براي آن ها وجود ندارد و مانند يك كشور واحد مي باشند ، همان طور كه تردد كشورهاي عضو منطقه شينگن آسان است به همان اندازه ورود به اين كشورها براي اتباع ديگر كشورها به اين حوزه سخت است و بايد ويزا دريافت كنند .


اين سوال كه ويزاي شينگن چيست براي همه ما بارها پيش آمده و خيلي ها به دنبال گرفتن اين نوع ويزا براي سفر ، تحصيل يا مهاجرت هستند ، شينگن به قسمتي از اروپا گفته مي شود كه از 26 كشور تشكيل شده و مردم اين كشورها براي تردد به پاسپورت نيازي ندارند و هيچ محدوديت مرزي براي آن ها وجود ندارد و مانند يك كشور واحد مي باشند ، همان طور كه تردد كشورهاي عضو منطقه شينگن آسان است به همان اندازه ورود به اين كشورها براي اتباع ديگر كشورها به اين حوزه سخت است و بايد ويزا دريافت كنند .

 

منطقه شينگن يا شنگن شامل كشورهاي اتريش ، بلژيك ، جمهوري چك ، دانمارك ، استوني ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، يونان ، مجارستان ، ايسلند ، ايتاليا ، لتوني ، ليتواني ، لوكزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواكي ، اسلووني ، اسپانيا ، سوئد ، سوئيس و ليختن اشتاين مي باشد كه اگر موفق به دريافت ويزاي شينگن شويد ، مي توانيد به راحتي به تمامي اين كشورها سفر كنيد ، لازم به ذكر است پيمان شنگن در سال 1985 ميلادي بين اين كشورها بسته شد .

 

ويزاي شينگن چيست ؟


اخذ Schengen Visa يا ويزاي شنگن براي ورود به منطقه شنگن ضروري است و افرادي كه اين ويزا را دارند براي مدت‌ زمان معين با شرايطي مشخص مي توانند به هر كدام از كشورهاي عضو پيمان بروند ، خوب است بدانيد كه هدف از سفر و ماهيت آن در حقيقت تعيين كننده نوع و مدت زمان اين ويزا مي باشد ، يعني اگر شما بخواهيد با هدف گردشگري يا انجام كارهاي تجاري و يا تنها توقف چند ساعته به يكي از اين كشورها سفر كنيد ، اين موارد نوع ويزا و مدت اعتبار آن را معلوم مي كند ، هر يك از كشورهاي عضو پيمان شنگن مي تواند اين ويزا را صادر كند و دارنده ويزا با رعايت برخي قوانين مي تواند تا زماني كه ويزا اعتبار دارد در هر كدام از كشورهاي منطقه شينگن اقامت داشته باشد و تردد كند .

 

در صورت اخذ ويزاي شينگن مي توانيد به تمامي كشورهاي حوزه شينگن سفر كنيد

 

انواع مختلف ويزاي شينگن

همان طور كه گفته شد نوع ويزاي شينگن بسته به هدف از سفر و ماهيت آن تعيين و صادر مي ‌شود و مدت اعتبار اين ويزا را هم نوع آن تعيين مي كند ، تقريبا متوجه شده ايد كه ويزاي شينگ چيست و خوب است بدانيد كه تعيين كننده نحوه و شرايط ورود مسافر به كشورهاي اين حوزه ، انواع ويزاهاي شينگن خواهد بود ، ويزاي شينگن در 3 نوع كلي صادر مي شود :


ويزاي اتحاديه شينگن | (Uniform Schengen Visa (USV

با داشتن ويزاي اتحاديه شينگن يا ويزاي گردشگري اروپا ، مسافر مي تواند هر 6 ماه يك ‌بار و به مدت نهايتا 90 روز به كشورهاي عضو اين اتحاديه برود و در اقامت داشته باشد ، با توجه به اهداف سفر اين نوع ويزا به ويزاهاي A ، B ، C تقسيم مي‌ گردد كه بيشتر درباره آن ها توضيح مي دهيم .

 

ويزاي اتحاديه شينگن


ويزاي شينگن نوع A

ويزاي نوع A در واقع نوعي از ويزاي ترانزيت فرودگاهي مي باشد كه فرد با اخذ آن مي تواند تنها در يكي از فرودگاه ‌هاي حوزه شينگن به تعويض پرواز خود بپردازد و به كشوري كه خارج از حوزه شينگن است سفر كند ، در حقيقت اين نوع ويزا فقط براي استفاده از فرودگاه ‌هاي اين منطقه اعتبار دارد و مسافر نمي تواند از فرودگاه خارج شود .


ويزاي شينگن نوع B

ويزاي نوع B هم يك ويزاي ترانزيتي به شمار مي رود با اين تفاوت كه فرد با اخذ اين ويزا فرد اجازه دارد طي نهايتا 5 روز از خاك كشوري در اين منطقه عبور كنيد .


ويزاي شينگن نوع C

ويزاي نوع C يكي ديگر از انواع ويزاي شينگ است كه در حقيقت نوعي ويزاي كوتاه ‌مدت براي سفر به اين حوزه مي باشد ، فرد دارنده اين نوع ويزا مي تواند در مدتي كه اين ويزا اعتبار دارد در كشورهاي عضو اتحاديه شينگن بماند ، خوب است بدانيد كه اين نوع ويزا خود به 3 دسته تقسيم مي شود :


ويزاي سينگل شينگن يا ويزاي يك بار ورود

ويزاي سينگل شينگن يا Single entry نوعي ويزاي شينگن است كه با اخذ آن تنها يك بار مي توان به يكي از كشورهاي حوزه شينگن وارد شد و بعداز اين كه از كشوري كه ويزاي آن را دريافت كرده ايد خارج شويد بدون توجه به مدت اعتبار آن ، منقضي مي شود حتي اگر اعتبار داشته باشد .


ويزاي دو بار ورود شينگن

ويزاي دوبار ورود شينگن خيلي شبيه به ويزاي يك بار ورود است تنها با اين تفاوت كه مسافر مي تواند دو بار به كشوري در منطقه شينگن وارد شود كه لازم به ذكر است براي اين 2 بار هم شرايط و محدوديت‌ هاي زماني وجود دارد .


ويزاي مالتي پل شينگن يا ويزاي چند بار ورود

ويزاي مولتي شينگن يا Multiple entry ويزايي است كه فرد دارنده آن مي تواند بدون هيچ محدوديتي و هر چند مرتبه كه بخواهد به يكي از كشورهاي حوزه شينگن وارد و از آن خارج شود ، بازه زماني اين نوع ويزا تنها محدوديت آن است ، اين بدين معني است كه فرد دارنده هر 6 ماه يك بار به مدت 90 روز مي تواند در منطقه شنگن اقامت و تردد داشته باشد كه به ‌محض ورود به هريك از كشورها مورد محاسبه قرار مي گيرد .

 

ويزاي اعتبار محدود منطقه ‌اي | (Limited territorial validity visa (LTV

اين ويزا نوعي ويزاي موقت مي باشد بر اساس يكسري دلايل ويژه و اضطراري به همراه شرايطي خاص صادر مي گردد ، دلايل انسان دوستانه از جمله رايج ‌ترين اين موارد جهت صدور اين نوع ويزا مي باشد ، دارنده اين ويزا مي تواند تنها به كشوري كه ويزاي آن برايش صادر شده و چند كشور محدود ديگر سفر كند و تردد داشته باشد و ورود به ديگر كشورهاي حوزه شينگن مجاز نيست ، همچنين نحوه تعامل با پناهندگاني كه بدون مدارك معتبر وارد اين منطقه مي شوند هم از مواردي است كه اين ويزا صادر مي شود .

 

ويزاي اعتبار محدود منطقه ‌اي


ويزاي ملي | National Visa

ويزاي ملي شينگن يا ويزاي نوع D شينگن مخصوص افرادي است كه براي تحصيل ، كار و يا اقامت دائم قصد سفر دارند و بايد در يكي از كشورهاي حوزه شنگن اقامت داشته ‌باشند ، بهتر بگوييم كه اين ويزا براي افرادي صادر مي شود كه هدف خاصي دارند و بايد مدت زماني طولاني در كشور مقصد اقامت داشته باشند و بعد از پايان مدت مشخص شده بايد به كشور خود بازگردند ، ويزاي نوع D شينگن به دو دسته تقسيم مي شود :


ويزاي نوع D سينگل شينگن

اين نوع ويزا براي مواردي مانند معالجه و استفاده از خدمات درماني براي اقامتي محدود در يك دوره مشخص در يكي از كشورهاي ناحيه شينگن صادر مي شود و پس از اين دوره شخص بايد به كشور خود باز گردد .


ويزاي نوع D مولتي شينگن

فرد دارنده ويزاي چند بار ورود نوع Dمي تواند بدون نياز به ويزاي ديگري در همه كشورهاي حوزه شينگن ، بدون محدوديت تردد كند .

 

ويزاي ملي


چه كساني مي توانند براي ويزاي شينگن چند بار ورود نوع D اقدام كنند ؟

دانشجويان بين ‌المللي كه مي خواهند در يكي از مقاطع تحصيلي در كشورهاي اين حوزه شروع به تحصيل نمايند ، اين افراد ويزاي يك ‌ساله مي گيرند كه مي توانند تمديد نمايند .

دانشجويان خارجي كه تحت شرايط خاص و براي مدت معلوم براي پيگيري پروژه ‌هاي تحقيقاتي بايد به كشوري در حوزه شينگن سفر ‌كنند .

براي انجام پروژه يا فعاليت‌ هاي علمي و آموزشي كه در يك مركز تحقيقاتي و يا موسسه معتبر آموزشي در يكي از كشورهاي اين حوزه ، اين ويزا صادر مي شود كه قبل از صدور آن سوابق علمي فرد و اعضاي خانواده او مورد بررسي قرار مي گيرد .

براي افراد متخصص كه جهت به اشتراك گذاشتن تخصص خودشان به يكي از اين كشورها مي روند مانند ورزشكاران ، هنرمندان يا متخصصان ديگر .

براي موارد اضطراري مانند شرايط حاد و خطرناك پزشكي كه شخص قادر نباشد براي مدت طمان مشخصي اين منطقه را ترك كند .

 

شرايط و چگونگي اخذ ويزاي شينگن

شرايط اخذ ويزاي شينگن براي هر كشوري متفاوت است و سفارت خانه هاي كشورهاي اروپايي هر كدام شرايط مخصوص به خودشان را براي صدور ويزاي شنگن دارند ولي در بسياري موارد اين شرايط مشابه است ، از مواردي كه قبل از اقدام به اخذ ويزا بايد به آن ها توجه كنيد و بدانيد مدارك ، شرايط سني به اين معني كه اگر زير 30 سال باشيد و تا به حال به اروپا سفر نكرده باشيد ، سخت گيري بيشتري را سفارتخانه اعمال مي ‌كنند و همچنين سابقه سفر متقاضي هم بسيار مهم است .


آژانس ما با بررسي اين موارد درصد و شانس اين كه متقاضي بتواند ويزاي شينگن را اخذ كند ، معين مي كند و با اين بررسي ها از هزينه هاي اضافي براي شما جلوگيري مي شود و در صورتي كه قرار است ريجكت شويد بسيار به نفعتان است و مهر ريجكتي در پاسپورت شما نمي خورد ، در بسياري موارد هم با مشاوره كارشناسان اين آژانس مي توانيد مدارك خود و به دنبال آن شانس ويزا شدنتان را افزايش دهيد .

 

مراحل درخواست ويزاي شينگن

وقت سفارت مهم ترين موضوع در مراحل درخواست ويزاي شينگن است و قبل از اين كه فرم ‌هاي مربوطه را پر و مداركتان را تكميل كنيد بهتر است وقت سفارت خود را تعيين نماييد .

 

مراحل درخواست ويزاي شينگن


مراحل درخواست ويزاي شينگن از طريق آژانس

 

 • بررسي مدارك به وسيله كارشناسان بخش ويزا با اين هدف كه آيا متقاضي واجد شرايط است يا خير.
 • پر كردن فرم ‌هاي مربوط به اخذ ويزا و عقد قرارداد و درخواست وقت سفارت به وسيله كارشناسان آژانس.
 • بررسي دوباره مدارك بعد از ترجمه و رفع نواقص احتمالي و ارسال مدارك به سفارت.
 • انگشت نگاري به وسيله متقاضي در سفارت.


چه مداركي براي درخواست ويزاي شينگن نياز است ؟

مهم ترين قسمت درخواست ويزاي شينگن ، مدارك مورد نياز است و اين مدارك قبل از مصاحبه معرف شما مي باشد و تعيين كننده ويزاي شما خواهند بود .

 

 • فرم درخواست ويزا و تكميل آن
 • شناسنامه و عكس مناسب 3.5 در 4.5
 • پاسپورت فعلي با حداقل 3 ماه اعتبار و پاسپورت هاي قبلي
 • مدارك شغلي ، پرينت گردش حساب مالي و نامه تمكن مالي
 • بليط پرواز و مدارك رزرو هتل و بيمه مسافرتي
 • 120 يورو جهت انجام انگشت نگاري در سفارت


لازم به ذكر است كه مدارك ارائه شده بايد به زباني كه مورد درخواست سفارت مربوطه است ، ترجمه شوند ، اين مدارك ترجمه شده در روز انگشت نگاري به وسيله متقاضي به سفارت تحويل مي گردند .


مدت زمان بررسي و تاييد ويزاي شينگن

معمولا اين زمان براي بررسي و رفع نواقص احتمالي در آژانس ما دو هفته است و از زماني كه مدارك ترجمه شده و نهايي به سفارت ارسال شد و انگشت نگاري صورت گرفت ، در حدود 3 هفته زمان مي برد تا بررسي و تاييد انجام گيرد .

 

هزينه هاي اخذ ويزاي شينگن

هزينه هاي اخذ ويزاي شينگن كاملا بستگي به كشوري كه مي خواهيد از طريق آن اقدام به گرفتن ويزا كنيد و همچنين مداركي كه بايد ارائه دهيد ، دارد ولي به طور كلي قيمت ويزاي شينگن براي ويزاي عادي بين 300 تا 350 يورو و ويزاي مولتي 400 تا 450 يورو مي باشد .


به چه دلايلي ويزاي شينگن ريجكت يا رد مي شود ؟

اين موضوع دلايل متعددي دارد و هر پرونده شرايط متفاوتي دارد و اگر ريجكت شويد براي حداقل 6 ماه نمي ‌توانيد براي ويزاي شينگن اقدام كنيد ، مهم ترين دلايل رد شدن ويزاي شينگن عبارتند از :

 

 • ارائه مدارك جعلي است كه 99 درصد رد مي شود
 • داشتن فعاليت ‌هاي مجرمانه در گذشته يا حال
 • داشتن گذرنامه مخدوش يا آسيب ديده
 • ارائه توضيحات ناكافي درباره دلايل سفر
 • ارائه گذرنامه اي كه از زمان درخواست
 • اعتبار كم تر از 3 ماه دارد
 • ارائه نامه مرجع نامعتبر
 • عدم ارائه هدف مشخص از سفر
 • عدم اثبات تمكن مالي
 • ارائه گواهي تولد يا ازدواج نامعتبر
 • بيمه نامه نامعتبر مسافرتي
 • ناتواني در ارائه مدارك اسكان و همچنين برنامه سفر غير منطقي .

 

ويزاي شينگن چيست ؟


اگر قصد سفر به كشورهاي اروپايي را داريد بهتر است كه با گرفتن مشاوره و با احتياط اقدام به اخذ ويزاي شينگن نماييد ، كارشناسان و مشاوران حرفه اي ما براي ياري شما در اين راه همواره آماده اند ، با اين كار درصد و شانس ويزا شدن خود را بالا ببريد .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۲:۲۹ ] [ لحظه آخري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب