راهنماي سفر به مناطق مختلف جهان
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 5
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 1766
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

با تور وارنا پايخت ساحلي كشور بلغارستان همراه شويد

 

تور وارنا يكي از بهترين گزينه هاي سفر بشمار مي رود و اينكه وارنا يك شهر بسيار زيباست كه درست بعد از دو شهر سوفيا و پلووديو سومين شهر بزرگ در بلغارستان محسوب مي شود ، شهر وارنا در نزديكي درياچه وارنا و بر كرانه درياي سياه قرار دارد و سالهاست گردشگران با روانه اين شهر ديدني و جذاب مي شوند ؛ شايد جالب باشد بدانيد كه وارنا يكي از قديمي ترين شهرهاي اروپا مي باشد و داراي فرهنگ هاي متنوعي بوده كه در اين منطقه به هم آميخته شده است ، نكته حائز اهميت اين شهر اينجاست كه در حومه وارنا هنگام حفاري هاي باستان شناسي در مكاني كه " نكروپوليس " ناميده مي شود ، قديمي ترين گنجينه هاي طلاي دنيا مربوط به هزاره چهارم قبل از ميلاد كشف شد و در ضمن ساحل تفريحي وارنا شهرت جهاني و چشمگيري در ميان توريست ها دارد و همه ساله هزاران گردشگر داخلي و خارجي از اقصي نقاط جهان براي گذراندن تعطيلات و تفريح و يا حتي استراحت تور وارنا را براي سفرشان انتخاب مي‌ كنند چرا كه تجربه هاي بي نظيري انتظارشان را مي كشد و يكي از ويژگي هاي وارنا اين است كه هزينه تفريح و سرگرمي در شهر وارنا نسبت به بقيه شهرهاي اروپاي شرقي ارزان تر و با صرفه تر مي باشد .

 

تور وارنا

 

قيمت تور وارنا

 

تور وارنا شامل هزينه هايي از جمله بليط هواپيما، اقامت در هتل، بيمه مسافرتي، گشت شهري و ... مي شود. اين قيمت معمولا يك حداقلي دارد اما طبيعتا با اضافه كردن ويژگي هاي بيشتر و بهتر به پكيجتان قيمت افزايش مي يابد. وارنا هتل هاي متنوعي دارد از لوكس و پنج ستاره گرفته تا هتل هاي معمولي تر؛ پكيج هاي تورها نيز به طور متنوع برنامه ريزي شده اند. به اين ترتيب مي توانيد پكيج هاي ارزان تر را انتخاب كنيد كه طبيعتا در آن ها هتل ها سه ستاره و پروازها ايراني هستند. پكيج هاي گران تر نيز در هتل هاي پنج ستاره و با پروازهاي خارجي انجام مي شود. در نهايت براي مديريت هزينه تور دستتان باز است و مي توانيد تغييراتي در آن ايجاد كنيد.

 

تور وارنا ارزان

 

از آنجايي كه آب و هواي وارنا معتدل است تقريبا در تمام طول سال پذيراي گردشگران است. بنابراين براي سفر به اين كشور هيچ محدوديتي نداريد و زماني نيست كه به دليل سرماي بيش از حد تا گرماي طاقت فرسا سفر را كنل كنيد. بهترين راه براي پيدا كردن تور ارزان وارنا انتخاب فصل هايي است كه سفر انجام مي شود مانند مهر يا فصل امتحانات كه اغلب مردم به خاطر فرزندانشان سفرهاي كمتري مي روند. به همين دليل اين بازه مي تواند فرصت خوبي براي سفر باشد.

 

تور وارنا لحظه آخري

 

تورهاي لحظه آخري خيلي وسوسه برانگيز و هيجان انگيز هستند اما چند سالي است كه اين تورها به طور واقعي انجام نمي شود. در واقع آژانس ها با كم كردن امكانات و كاهش كيفيت سفر هزينه ها را كاهش مي دهند ولي عنوان تور لحظه آخري را روي آن مي گذارند. در واقع تور لحظه آخري دقيقا بايد شرايطي با تور معمولي داشته باشد و تنها به دليل خالب بودن صندلي هاي هواپيما يا اتاق هاي هتل ارزان تر باشد. به همين دليل شديدا توصيه مي كنيم تورهاي لحظه آخري خود را از آژانس هاي چارتر كننده تهيه كنيد.

 

چشم اندازي از هزينه ‌هاي سفر وارنا 


هزينه‌ اقامت در هاستل ها : توجه داشته باشيد كه هاستل‌ هاي زيادي در وارنا وجود ندارد اما با همين تعداد محدود نيازتان برآورده مي شود و شما مي ‌توانيد با پرداخت ۱۸ تا ۲۰ لف) در اتاق خواب ۴ تخته اقامت داشته باشيد و درضمن براي اقامت در خوابگاه ۸ تا ۱۱ تخته در حدود ۱۵ لف (۲۸  هزار تومان ) بايد پرداخت نماييد و همچنين يك اتاق خصوصي با حمام اشتراكي در حدود ۴۵ لف قيمت دارد و هاستل‌ ها در وارنا داراي سيستم تهويه مطبوع ، واي ‌فاي رايگان و صبحانه‌ رايگان نيز دارند .


هزينه اقامت در هتل‌ هاي ارزان : يك اتاق در هتل ۲ تا ۳ ستاره شبي ، ۳۵ لف ( ۶۵ هزار تومان ) هزينه برايتان خواهد داشت و هتل‌ هايي در اين رنج قيمت ، امكاناتي از قبيل حمام اختصاصي ، اينترنت رايگان و بسياري از آنها صبحانه‌ رايگان را قطعا دارند و شما در سايت Airbnb اين امكان را داريد كه اتاق‌ هاي اشتراكي كرايه نماييد كه ميانگين قيمت آنها ۲۰ لف بيشتر نيست و ضمنا كرايه يك واحد كامل از ۴۰ لف  شروع شده و ميانگين آن ۶۰ لف ( ۱۱۱ هزار تومان ) مي باشد و شما عزيزان براي مشاهده هتل هاي وارنا به منو هتل هاي خارجي در سايت ما مراجعه نماييد .

 

هزينه‌ غذا در وارنا : در وارنا رستوران ‌هاي عالي با قيمت ‌هاي مناسبي وجود دارد و توجه داشته باشيد كه غذاهاي ارزان برايتان مابين ۵ تا ۱۵ لف هزينه دربر خواهد داشت و در رستوران‌ هاي لوكس مي ‌توانيد بهترين غذا را با ۴۰ تا ۹۰ لف (۷۴ هزار تا ۱۷۰ هزار تومان) نوش جان نماييد و مورد بعدي در اين شهر اين است كه اگر بخواهيد خودتان آشپزي كنيد، هزينه‌ خريد مواد اوليه غذايتان براي يك هفته ۷۰ لف (۱۳۰ هزار تومان) مي باشد كه اين مواد شامل پاستا ، سبزيجات ، مرغ و ساير اقلام اصلي غذايي موجود در فروشگاه هايشان مي باشد .

 

هزينه حمل و نقل عمومي در وارنا : قابل توجه شما گردشگران تور وارنا اينكه كرايه‌ اتوبوس از وارنا تا صوفيه ۳۲ لف (۵۸ هزار تومان ) مي باشد  قطارهاي بين ‌المللي براي سفر به كشورهاي همسايه هم وجود دارد كه به طور منظم حركت هاي روزانه دارند و به عنوان مثال قطار كي ‌يف ۳۵ ساعت در راه بوده و در ضمن وارنا سيستم تراموا و اتوبوس شهري كاملي هم دارد و اگر قصد داريد به خارج از شهر سفر كنيد، براي بازگشت به شهر، با مشكل مواجه نخواهيد شد و مي ‌توانيد پس از سوار شدن به اين وسايل ، بليط تهيه كنيد و با خيال آسوده سفرتان را آغاز كنيد و مورد بعدي اينكه هزينه‌ بليط‌ هاي تك سفره حدود يك لف (۱۸۰۰ تومان) مي باشد و براي رفت و آمد نيز مي ‌توانيد از تاكسي هم استفاده كنيد كه قبل از سوار شدن حتما بايد با رانندگان سر قيمت به توافق برسيد و در آخر هزينه‌ تاكسي ‌ها معمولا به ازاي هر كيلومتر يك لف محاسبه مي شود .


ميانگين هزينه‌ روزانه‌ : ۶۵ تا ۹۳ لف (۱۲۰ هزار تا ۱۷۲ هزار تومان ) در اين هزينه‌ پيشنهادي در شرايطي انجام مي گيرد كه در هاستل اقامت كنيد، كمتر بيرون غذا بخوريد و بيشتر وعده ‌هاي غذايي را خودتان تهيه كرده و از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده نماييد .

 

چرا سفر به وارنا ؟


تور وارنا به دليل اينكه اين شهر در تمام طول سال آب و هوايي معتدل و دلپذير را داراست باعث شده كه توريست هايي كه به منظور گذراندن تعطيلات به وارنا مي روند از سفر خود بسيار رضايتمند باشند و قطعا از سواحل تميز و زيبا و چشمه هاي آب معدني شهر نهايت لذت را خواهند برد ، اين شهر مهد قديمي ترين تمدن هاي اروپايي بشمار مي رود و علاوه بر قديمي ترين گنجينه طلاي جهان ، گنجينه هاي بسيار ديگري دارد كه متعلق به فرهنگ ها و دوره هاي ديگر از جمله دوران تراكيان ، يونانيان ، روميان ، بيزانسي ها ، بلغارها و ... نيز در اين شهر زيبا وجود دارند . 

همچنين شما كلكسيون هاي بي نظير موزه هاي شهر را مي بينيد كه شما را تحت تاثير قرار داده و اينكه در سراسر شهر نمايشگاه هاي آثار هنري و فرهنگي به وفور مشاهده مي شود و شما گردشگران تور وارنا رويداد هاي فرهنگي بسياري مانند نمايش هاي فولكلور، موسيقي ، باله ، اپرا ، تئاتر ، سينما و انيميشن و نمايشگاه هاي جالب در فضاي باز و گالري هاي هنري متعددي در وارنا برگزار مي شوند كه كلي تجربه هاي متفاوتي برايتان مي سازد .

قابل توجه شما عزيزان اينكه غذاهاي بلغاري بي اندازه متنوع و خوشمزه هستند كه پيشنهاد مي كنيم از دستشان ندهيد و بسياري از آن ها طبق دستور پخت هاي سنتي و با هنرمندي تهيه مي شوند كه در طول قرن ها از نسلي به نسل بعد منتقل شده اند و تعصبي عجيب پشت آنهاست . نكته بعدي مهم در مورد اين شهر اين بوده كه مردم بلغار بسيار خونگرم و مهمان نواز هستند و از شما گردشگران با خوراك هاي محلي و لذيذ خود كلي پذيرايي مي كنند و شهر وارنا زندگي شبانه زنده و پر جنب و جوشي دارد و به گفته عموم مردم شهري است كه هرگز نمي خوابد و داراي مراكز خريد مدرن ، بازار هاي سنتي روباز و فروشگاه هاي كوچك زيادي و ... بوده است و اين شهر به خاطر خلاقيت و نوآوري اش در صنعت مد بسيار زبانزد و محبوب بوده و در نهايت ، بهترين بخش سفر به وارنا مقرون به صرفه بودن آن مي باشد و قيمت ها در اين شهر بسيار مناسب هستند و اين دليل اصلي انتخاب سفر با تور وارنا سلام پرواز است .

 

اطلاعات پرواز شهر وارنا


فرودگاه بين المللي وارنا ، سومين فرودگاه پر تردد كشور بلغارستان محسوب مي گردد و در ضمن يك فرودگاه همگاني و باربري با كد " ياتا VAR " بوده كه داراي يك باند فرود آسفالت است و در ارتفاع حدودا 70 متري سطح دريا قرار گرفته شده است و طول باند فرودگاه بين المللي وارنا حدودا 2500 متر مي باشد و اين فرودگاه همواره آماده خدمت رساني به مسافران از سراسر جهان است . 
همان طور كه قبلا هم گفتيم وارنا يكي از شهر هاي توريستي مشهور در دنيا مي باشد كه توجه گردشگران زيادي را به خود جلب كرده است و اگر شما نيز از گردشگران تور وارنا هستيد با سلام پرواز همراه باشيد تا اطلاعات پرواز اين شهر را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم :

فرودگاه وارنا در هشت كيلومتري شهر وارنا و در نزديكي شهر آكساكووو مي باشد  و امكان حمل و نقل مسافران به شهرهاي شمال شرقي كشور بلغارستان را كاملا مهيا ساخته و اين فرودگاه داراي 53 خط هوايي بلغاري و خارجي بوده و محل برگزاري پروازهاي داخلي و خارجي با 71 مقصد مختلف در 29 كشور مختلف مي باشد كه اين تعداد در فصل هاي گردشگري به خصوص در تابستان بسيار رو به افزايش مي رود .

فرودگاه وارنا از اكتبر سال 2011 ميلادي تا فوريه 2012 ميلادي به دليل انجام عمليات نوسازي و تعميرات تعطيل بوده است به همين دليل مسافران و گردشگران تور وارنا از فرودگاه بورگاس براي حمل و نقل خود استفاده مي كردند و همچنين از امكانات فرودگاه وارنا مي توان به 3 ترمينال مستقل آن اشاره نمود و گردشگراني كه قصد سفر به وارنا را اطلاع داشته باشند كه : اين فرودگاه داراي سه ترمينال است كه ترمينال شماره يك آن در سال 1972 بازگشايي شده و داراي حدودا 21 كانتر پذيرش ، صرافي ، شش ايستگاه بازرسي امنيتي ، كافه ها و رستوران هاي متنوع ، اتاق VIP و فروشگاه هاي معاف از ماليات نيز داشته كه امروزه تعليل مي باشد .

در ضمن ترمينال شماره 2 آن در سال 2013 ميلادي به روي عموم مردم بازگشايي شد و با 18 كيلومتر مربع مساحت ، ظرفيتي داراي 1800000 نفر مسافر در طول سال داشته  است و امروزه آماده خدمت رساني به شما گردشگران تور وارنا مي باشد و در نهايت ترمينال سوم در سال 2007 ميلادي ساخته شده و بيشتر در فصول گردشگري و تابستان ها پذيراي گردشگران تور وارنا مي باشد .

 

جاذبه هاي وارنا را بشناسيم 


شهر مدرن وارنا براي كشتي هاي باربري و نيروي دريايي محلي براي ساخت و تعمير كشتي ها و براي گردشگران كشورهاي سراسر دنيا " شهري ساحلي " به شمار مي رود و اينكه وارنا شهري بين المللي بوده كه گردش در آن بسيار خرسند و خوشحال هستند چرا كه : تركيب معماري باروك ، معماري اوايل سده بيستم ، معماري معاصر ، گردشگاه هاي پرسايبان و باغي ساحلي و زيبا همگي باعث زبانزد شدنش شده است . هدف ما دقيقا معرفي  وارنا است كه شهري پرآوازه و پرطرفدار و تور ليدر ما با فراهم آوردن كاتالوگي مجازي از مكان هاي ديدني وارنا و امكانات سرگرمي در اين شهر كاملا شما را راهنمايي مي كند و شما را با فعاليت و سرگرمي هاي شبانه (نايت لايف) ،  رويدادهاي درجريان و مهم و اخبار وارنا  را براي شما توضيح مي دهد . جالب است بدانيد كه درسال 1972 ميلادي قديمي ترين گنجينه طلاي جهان كه مربوط به 4500 سال پيش از ميلاد مسيح بود در نزديكي بندر وارنا پيدا شد : گورستاني باستاني با 280 گور و 3010 شي طلا كه روي هم بيش از 6 كيلوگرم وزن داشتند و بسيار هم زيبا و متفاوت بودند . 

توجه داشته باشيد كه وارنا به دليل نزديكي با شهرهاي گردشگري ساحلي همسايه يعني سنت كنستانتين و هلنا و نيز آلبنا كه شهرهاي " گلدن سندز " (ماسه طلايي) معروف هستند داراي فضايي بين المللي بوده و اينكه وارنا همچنين ميزبان رويدادهاي معتبر فرهنگي فراواني است و اين شهر در خليج وارنا در دره اي ژرف بين فلات هاي فرنگن و آورن قرار گرفته كه مناظري منحثر به فردي دارد و بيش از 11 كيلومتر طول و حدود 9 كيلومتر عرض دارد در ضمن ساختار اين شهر شباهت بسياري به آمفي تئاتر دارد ، زيرا خطوط منحني خليج وارنا را دنبال گر است و شهر با باغ ، تاكستان و درختزار محاصره شده است كه ديدن از آنها توصيه مي گردد .

 

فرهنگ غذايي در وارنا چگونه است؟


در سفر به وارنا هيچ نگراني از بابت غذا خوردن نخواهيد داشت چرا كه قيمت هاي مناسب خوراكي ها به شما اين اجازه را مي دهد كه رستوران هاي متنوع اين كشور را امتحان كنيد و به آسودگي از غذايتان لذت برده و انواع رستوران ها با غذاهاي دريايي ، تركي ، يوناني و انواع فست فود (KFC-MC) در سواحل ماسه هاي طلايي لحضاتي بي نظير را به شما هديه مي دهد و همچنين غذاهاي بلغاري نوعي غذاي اروپاي شرقي است كه از آشپزي تركي و يوناني هم تأثير گرفته است كه اين غذاها به علت شرايط آب و هوايي و جغرافيايي منطقه داراي سبزيجات ، گياهان دارويي و ميوه هاي مختلف مي باشند .

شما انواع سوپ هاي سرد و گرم در اينجا را مي توانيد سرو كنيد  كه " Tarator " از سوپ هاي سرد معروفشان بوده و يكي از سالادهاي خاص اين كشور كه شوپسكا  نام دارد و آن مخلوطي از گوجه فرنگي ، خيار، پياز و فلفل خام يا كباب شده است كه به همراه نمك و روغن زيتون طعمش را در خاطرتان ماندگار خواهد كرد و " موساكا هم يكي از غذاهاي معروف بلغاري است كه شامل سيب زميني پخته ، گوشت قيمه شده و نوعي سس مخصوص مي باشد و در ضمن شيريني هاي گوناگوني هم تهيه مي شود كه از آن جمله مي توان به بانيتسا اشاره نمود .

شما مسافران عزيز تور وارنا توجه داشته باشيد كه دو نوع پنير سنتي در وارنا وجود دارد ، اولي Kashkaval است كه زرد رنگ و شبيه به پنير آلماني Dutch Gouda بوده و دوم پنير معروف Sirene است كه نوعي از پنير فتا بي نظير و خوشمزه مي باشد و از نظر مزه شبيه پنير فتاي يوناني است و اين پنير از شير گوسفند ساخته شده اما گاهي از شير گاو يا بز يا مخلوط اينها هم استفاده مي شود و يك ماست محلي بلغاري كه معروفيت خاصي در ميان توريست ها دارد " Kiselo Mlyako " نام داشته كه اين ماست معمولا از شير گوسفند يا گاو درست مي شود اما گاهي از شير بوفالو هم استفاده مي كنند كه طعم ويژه و منحصر به فردي به آن مي دهد .

 

شرايط آب و هوايي در وارنا


آب و هواي وارنا گرم و معتدل بوده و ميزان بارندگي در آن بسيار زياد است به طوري كه حتي در فصل هاي خشك هم باران زيادي در حال بارش است و تابستان از اوايل مي شروع شده و تا اوايل اكتبر طول مي كشد يعني درست اواسط ارديبهشت تا اواسط شهريورماه و معمولا در تابستان دمايي بين ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتي گراد را تجربه مي كنند .

منطقه ساحلي وارنا داراي آب و هواي دريايي با تابستان هاي گرم و زمستان هاي معتدلي مي باشد و منطقه شهري داراي بيش از 20 كيلومتر ساحل شني و چشمه هاي آب گرم زيبا با درجه حرارت 55-35 درجه سانتي گراد كه آب و هواي وارنا تحت تأثير دريا داراي پاييز هاي طولاني و ملايم و تابستان هاي پر از آفتاب است كه تحت تاثير وزش بادهاي خنك و بارش هاي منظم تر، معتدل و خوب مي باشد . 

جهت مشاهده تور وارنا و مشاهده قيمت ميتوانيد وارد سايت سلام پرواز شويد

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۹:۴۸ ] [ لحظه آخري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب