راهنماي سفر به مناطق مختلف جهان
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 73
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 1834
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

سفر كردن از الزامات يك زندگي شاد و روان سالم است. در واقع يك سفر خوب مي تواند غذاي روح تان را تا مدت ها تامين كند و آثار مثبت خودش را در زندگي تان نشان دهد. فارغ از اين كه كجا را براي سفر انتخاب مي كنيد و به چه مدل سفري علاقه داريد، در هر صورت اثر مثبت سفر در زندگي و رفتارتان كاملا مشهود خواهد بود. سفر كردن دو دسته انتخاب خواهيد داشت، يكي سفرهاي داخلي و ديكر سفرهاي خارجي كه انتخاب هر كدام از آن ها به عواملي چون سليقه تان، بودجه سفر، زمان و ... بستگي دارد. اين موضوع كه به طور كلي سفرهاي خارجي بهتر هستند و در سفرهاي داخلي آن قدر ها نمي توان خوش گذراند بدون شك اشتباه است. در واقع گردشگران و دوست داران سفر در هر سفر و با هر شرايطي بدون وابستگي به مقصد سعي مي كنند حسابي لذت ببرند. به طور كل هر دو دسته يعني سفرهاي داخلي و سفرهاي خارجي مزاياي خود را دارند كه در ادامه به تفضيل در مورد گروه اول يعني سفرهاي داخلي بيشتر توضيح مي دهيم.

 

 

معرفي تور داخلي

 

قبل از هر چيزي بهتر است بدانيد كه اصلا چرا براي سفرهاي داخلي بايد به سراغ تورهاي گردشگري برويم؟! ممكن است پيش خود فكر كنيد سفرهاي داخلي را شخصا خودتان مديريت كنيد بهتر است و بيشتر خوش مي گذرد! البته اين هم نوعي از سفر است اما سفر با تور داخلي كه توسط آژانس هاي گردشگري ارائه مي شود قطعا تجربه اي متفاوت برايتان رقم مي زند.

 

چرا بايد تورهاي داخلي را انتخاب كنيم؟

تورهاي داخلي در واقع شما را با ناشناخته هاي مقصدتان آشنا مي كنند، شايد پيش خود فكر كنيد كه خيلي از شهرها را ديده ايد؛ اما مطمئنا هنوز ديدني هاي بسياري در داخل كشور وجود دارد كه نه تنها تا به حال آن ها را نديده ايد، بلكه حتي ممكن است اسم آن ها را نيز نشنيده باشيد؛ پس نبايد فرصت ديدن ايران زيبا را از خود دريغ كنيد.به بيان واضح تر ممكن است هر كدام از شما چندين بار تجربه سفر به شمال، كيش، شيراز، مشهد، اصفهان و خلاصه خيلي از شهرهاي ديگر را داشته باشيد اما تا كنون فكر كرده ايد كه در اين سفر ها چقدر توانسته ايد از شهر و طبيعت را ببينيد و اصلا چقدر اطلاعات در مورد ديدني هاي آن داشته ايد. اين يكي از اصلي ترين دلايلي است كه تورهاي داخلي را بين گردشگران محبوب مي كند. از طرفي بسياري دوست دارند در سفر تجربه هاي جديد داشته باشند، مكان هاي جديد ببينند و يا با افراد تازه اي معاشرت كنند. مواردي مانند راهنما و مديريت شرايط و ... نيز همه به عهده شخص ديگري خواهد بود و مسئوليت ها از دوش شما برداشته مي شود. تمام اين ها مي تواند دليل خوبي باشد تا به سراغ تورهاي داخلي برويد.

 

قيمت تور داخلي

اين يكي از تصورات غلط در بين افراد است كه فكر مي كنند اگر خودشان سفر بروند در مقايسه با تورهاي آژانس ها هزينه هاي كمتري پرداخت خواهند كرد! كه البته تصوري كاملا غلط است. اولين نكته موضوع وسيله نقليه است. در سفر با تورهاي مسافرتي هزينه ها به صورت كلي پرداخت مي شود و اين دست آژانس را براي تخفيف گرفتن از هواپيمايي و هتل ها باز مي گذارد و طبيعتا نرخ آن ها به صرفه تر خواهد بود. از طرفي در بسياري از موقعيت ها مانند عيد نوروز، مناسبت ها و تعطيلات يا اصلا تعطيلات تابستاني كه هجوم به سفر كردن بيشتر است پيدا كردن محل مناسب براي اقامت كار راحتي نخواد بود. در بعضي موارد نيز ممكن است مجبور شويذ هزينه اي چند برابر پرداخت كنيد. به جاي تمام اين ها مي توانيد دغدغه ها را به آژانس گردشگري بسپاريد و با خيال راحت تنها از سفرتان لذت ببريد.

 

بعد از تمام موارد حالا نوبت به اصلي ترين قسمت ماجرا يعني بودجه سفر مي رسيم. واقعا يك سفر داخلي چقدر براي مان هزينه خواهد داشت؟ اين سوالي است كه ذهن بسياري از گردشگران را مشغول خود مي كند. قيمت تور داخلي بيش از هر چيزي به انتخاب هاي شما بستگي دارد. اين كه چه وسيله اي با چه كيفيتي براي سفرتان انتخاب مي كنيد قطعا ميزان هزينه هاي تان را تغيير مي دهد. در مورد هواپيما انتخاب بين چند نوع صندلي وجود دارد؛ صندلي هاي اكونومي ارزان ترين صندلي ها هستند و به همان نسبت نيز خدمات معمولي دارند. بعد از آن ها صندلي هاي بيزنس كلاس قرار دارند كه از نظر كيفيت و هزينه در جايگاه بالاتري قرار دارند و در نهايت بهترين صندلي ها، صندلي هاي فرست كلاس هستند. با انتخاب بليط فرست كلاس بهترين صندلي هاي هواپيما با بهترين خدمات به شما ارائه مي شوند. البته طبيعتا استفاده از صندلي هاي فرست كلاس هزينه بيشتري براتان خواهد داشت. نكته بعدي انتخاب محل اقامت تان است كه باز هم با توجه به خواسته شما قيمت ها تغيير مي كنند. اين كه بخواهيد در هتلي پنج ستاره و لوكس اقامت داشته باشيد و يا يك هتل سه ستاره را برگزينيد؛ همه و همه عوامل تاثير گذار روي بودجه تان است. اما به طور كلي بايد بگويم قيمت تور داخلي مناسب و با خدمات و كيفيت خوب در سطح متوسط قرار دارد و نسبت به تورهاي خارجي معمولا ارزان تر تمام مي شود.

 

تور داخلي ارزان

براي انتخاب بهترين تور داخلي با شرايط و قيمت مناسب ممكن است كمي دچار سردرگمي شويد. بهترين راه اعتماد كردن به آژانس هاي معتبر و فعال در همين زمينه است. با توجه به شرايط كنوكي و فشار هاي اقتصادي آژانس ما آفر هاي خوبي براي تور داخلي ارائه داده است كه در اين جا با انتخاب مقصد مورد نظر و بعد ورود به صفحه جديد مي توانيد تمام پكيج ها و آفرها را مشاهده كنيد. بد نيست بدانيد به طور كلي راهكارهايي مانند انتخاب فصل كم توريست، هتل هاي ارزان تر و همين طور بليط هاي اكونومي در كاهش هزينه هاي سفرتان موثر است. بنابراين اگر مي خواهيد با تور داخلي ارزان سفر كنيد بايد با دقت بيشتري برنامه ريزي كنيد.

 

تور داخلي لحظه آخري

تورهاي لحظه آخري به نظر خيلي هيجان انگيز هستند چون معمولا با تبليغاتي مبني بر تخفيف هاي بسيار بالا عرضه مي شوند. بايد بدانيد اين تورها اگر واقعا به صورت واقعي و درست ارائه شوند بهترين انتخاب براي سفري ارزان هستند اما در برخي مواقع تنها از اين نام استفاده مي شود و كيفيت و ساير خدمات تورها كاهش پيدا مي كند. بنابراين براي رزرو تور لحظه آخري حتما بايد پيشينه آژانس گردشگري مد نظر را بررسي كنيد. موضوع ديگر اين است كه براي تورهاي لحظه آخري خيلي زمان وجود ندارد، بنابراين هميشه بايد آماده سفر باشيد.

 

جاذبه هاي گردشگري در تورهاي داخلي

جاذبه هاي گردشگري معمولا در سفر با تور متفاوت از سفري است كه خودتان برنامه ريزي مي كنيد. بسياري از شهرهاي داخلي ديدني هاي مشهور و شناخته شده اي دارند كه اغلب مسافرات تنها همان ها را مي شناسند اما تورهاي داخلي توسط متخصصين اين حوزه برنامه ريزي شده اند. طبيعت گردي، جاذبه هاي منحصر به فرد و نا شناخته و ... را با تور بهتر مي توانيد تجربه كنيد. ايران كشوري چهار فصل با قدمت و تمدني ديرينه است كه گوشه آن مي تواند سرزميني براي كشف جاذبه هاي جديد و ديدني هاي تازه باشد. آبشارها، كوه ها، خانه هاي قديمي و مشهور، مقبره ها، گنبدها، موزه ها، مراكز مذهبي تاريخي و ...به طور كل ايران به اندازه كافي ديدني دارد كه حالا حالا با انتخاب سفر هاي داخلي باز هم جاي جديدي براي ديدن وجود داشته باشد.

https://www.golbargtravel.com

 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۳۶:۳۵ ] [ لحظه آخري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب